محل تبلیغات شما

از رییس علی تا سید علی

در بخشی از نامه رییس علی دلواری این سرباز مدافع وطن در برابر دشمنان به ویژه انگلیس خبیث به شیخ محمدحسین برازجانی، انگلیس ها انتشار می دهند که فلانی حمایت به قونسول جرمن دارد. به حول و قوه خداوندی از هیچ کس اندیشه و باک ندارم. می خواهند به تشر بنده را بترسانند، کما این که تلگراف تهدید آمیز به حضرت مستطاب عالی کرده بودند. در حقیقت جوابی که از طرف ذی شرف در جواب تلگراف ایشان صادر شده بود، به قدری مشعوف شدم که خداوند عالم حد آن را می داند. همین جواب بود که فرموده اید. آفرین، آفرین، آفرین خدا بر شما باد. شایسته است که عموم اهالی فارس و خلیج به داشتن وجد مبارکی مثل حضرت عالی که در این مواقع این گونه جواب قانونی دندان شکن به اجانب داده اید، فخر و مباهات نمایند. خدایت در همه حال از بلا نگه دارد استدعا دارم یک ذره فروگذاری نفرمایید. دیگر انگلیس چه عضوی [چه اعتباری] دارد که ماها باید از آن ها بترسیم و از این طرف هم حکم محکم علمای اعلام بر وجوب جهاد البته خدا با ماست و فتح و نصرت نصیب جیش ]سپاه]اسلام خواهد بود.» در زمان مدرسه هنگامی که سر زنگ تاریخ سر گذشت رییس علی دلواری ها را می خواندم بسیار ناراحت می شدم و با اینکه درس تاریخ را بسیار دوست داشتم.اما از خیانت های شاهان و درباریان بویژه قاجار و پهلوی در برابر دشمنان و استعمارگران بسیار ناراحت می شدم و همیشه غصه می خوردم که چرا امیر کبیر را کشتند و شیخ فضل الله نوری را شهید و چرا مشروطه به سرانجام نرسید.و هنگامی که شرح دلاوری و از جان گذشتگی سربازان وطن رامطالعه می کردم بر سر شوق و شعف می آمدم که وصف ناپذیر است. اما این روزها که از حال و هوای نوجوانی کمی فاصله گرفته ام و با تعمق بیشتری به تاریخ و مسائل روز می نگرم از بی کفایتی شاهان و درباریان و بعضا خائنین به وطن بود که آنگونه سربازان وطن و متعاقبا مردم و میهن را به مسلخ می برد اینروز هاکه خبرها یکی یکی بر روی خبر گذاری ها منتشر می شود. مانند اینکه نیروی هوایی سپاه؛ پهپاد چند صد میلیون دلاری آمریکا را که به خاک ایران کرده بود در ارتفاع کیلو متری با سامانه های که به دست جوانان همین مرز و بوم و با خود باوری مثال زدنی آنها ساخته شده را ساقط کردند. دربرابرراهزنی دریایی روباه پیر که خباثتش بر همگان آشکار است نفتکش حامل نفت ایران را در تنگه جبل الطارق توقیف کردند نفتکش انگلیسی را در تنگه هرمز توقیف کردند. در برابر ادعای رییس جمهور آمریکا که بعدا معلوم شد که نادرست است که ناو آمریکایی یک فروند پهپاد ایرانی را ساقط کرده است تصاویری از عرشه ناو یو اس اس باکسر را رسانه ایی نمودند. تاریخ معاصر دوباره در ذهنم مرور می کنم قرارداد 1907 میلادی ایران را عملاً به دو قسمت تحت نفوذ مستقیم بریتانیا و روسیه تقسیم کرده بود و بعد هم در قالب قرارداد 1919 ایران کاملاً به صورت تحت‌الحمایه درآمد. ایجاد قحطی و نسل‌کشی حدود ۶ میلیون ساکنان فلات مرکزی ایران بین سال‌های ۱۲۹۶ الی ۱۲۹۸ بود. از اقدامات دولت انگلستان خبیث که تاثیر بسیاری در جمعیت و قدرت ایران گذاشت، رضاخان با کمک انگلیسی‌ها روی کار آمد و در شهریور 1320 هم توسط همان انگلیسی‌ها کنار گذاشته شد. سحرگاه سوم شهریور ۱۳۲۰ ارتش انگلیس از جنوب و روسها از شمال وارد کشور شده اند و اعلام کردند که ایران دیگر کشور بی طرف نیست.رضاشاه از شاهی خلع کردند و به آفریقای جنوبی تبعید شد. ملاقات بسیار تحقیرآمیز رهبران متفقین (چرچیل و روزولت) با شاه در تهران حال در دوران جمهوری اسلامی که به نفس حضرت امام (ره) احیا و با رهبری فرهمندانه مقام معظم رهبری (دامت عزه) به چنان استواری قدرتی رسیده است که سربازان انگلیسی را در تعرض به آبهای سرزمینی آنچنان رقت بار دستگیر می کنند و در برابر راهزنی آنها قدرتمندانه نفتکش انگلیسی را توقیف می کنند. در برهه‌ای از تاریخ هستیم که ابرقدرتهای دنیا به دست فرزندان خمینی افول می‌کنند. ما فرزندان مردی هستیم که به ما آموخت:ما مظلومان همیشه تاریخ،محرومان و پابرهنگانیم،ما غیر از خدا کسی را نداریم.اگر هزار بار قطعه قطعه شویم دست از مبارزه با ظالم بر‌نمی‌داریم. مقام معظم رهبری فرمودند:چرا تهدید میکنند؟ چرا غلط زیادی میکنند؟ میگوید اگر چنین نشود، چنان نشود، ممکن است ما حمله ی نظامی به ایران بکنیم؛ اوّلاً که غلط میکنید؛ ثانیاً من در زمان رئیس جمهور قبلی آمریکا - آنوقت هم تهدید میکردند – گفتم دوران بزنودررو تمام شده؛ اینجور نیست که شما بگویید میزنیم و درمیرویم؛ نخیر، پاهایتان گیر خواهد افتاد و ما دنبال میکنیم. اینجور نیست که ملّت ایران رها کند کسی را که بخواهد به ملّت ایران تعرّضی بکند؛ ما دنبال خواهیم کرد. روزگاری همین انگلیس خبیث به بهانه محاصره هرات به سواحل جنوبی ایران لشکر کشی کرد و با ضعف دولت مرکزی هرات از مام میهن جدا شد.

ایمان ابوذر و مدیریت شُل ایمان ها!

از رییس علی تا سید علی

تفسیر بیتی از حافظ

تاریخ ,رییس ,انگلیس ,علی ,برابر ,وطن ,و با ,در برابر ,که به ,رییس علی ,است که

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها